Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

,
Małopolskie Stowarzyszenie Pilotów Wycieczek
foto
Strefa pilotów wycieczek
Strefa rezydentów biur podróży
Oferty pracy dla pilotów i rezydentów
Podręczniki i publikacje branżowe
Baza danych pilotów i rezydentów
foto
Strona główna Aktualności O nas Linki, pobieranie, galerie zdjęć Kontakt
Aktualności
dla pilotów wycieczek
Aktualności
dla rezydentów biur podróży
Najbliższy termin kursu:
12 listopada 2018 r.
Najbliższy termin kursu:
– – –
Najbliższy termin egzaminu:
– – –


Praca na stanowisku Animatora od 10.06 do 30.09.2015 r.

Więcej informacji:Walne zebranie Stowarzyszenia – 23 listopada 2013 r.!

Mając na uwadze nowe wyzwania stawiane przed Stowarzyszeniami w związku z deregulacją od 1 stycznia 2014 r. zawodów pilota i przewodnika terenowego oraz miejskiego uprzejmie zapraszam na walne zebranie naszego Stowarzyszenia, które odbedzie się 23 listopada 2013 r. Zebranie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Dietla 70, w sali nr 1 o godz. 15.00 (I termin); w przypadku braku kworum zebranie rozpocznie się o godz. 15.15 (II termin – rozpoczęcie zebrania bez względu na frekwencję).

Nowa sytuacja prawna zmusza istniejące stowarzyszenia do aktywizacji i podjęcia działań na rzecz utrzymania wysokiej jakości świadczonych usług pilota.

Ustawa Gowina dopuszcza wykonywanie zawodu pilota przez każdą osobę z wykształceniem średnim, niekaraną za przestępstwa związane z pilotowaniem jednak z tym absurdem nie zgadza się branża turystyczna.

Polska Federacja Pilotażu i Przewodnictwa przygotowała projekt certyfikacji pilotów, w którym wiodącą rolę będą miały Stowarzyszenia należące do Federacji, nasze Stowarzyszenie jest członkiem założycielem Federacji i aktywnie uczestniczy w jej pracach. Zebranie listopadowe będzie okazją do poinformowania o założeniach certyfikacji. W pierwszej części zebrania zostanie przedstawione sprawozdanie z dotychczasowej działalności oraz wybór nowego zarządu stowarzyszenia i komisji rewizyjnej.

Porządek zebrania:

 • otwarcie zebrania,
 • sprawozdanie zarządu z działalności,
 • sprawozdanie Komisji Rewizyjnej,
 • powołanie Komisji Wyborczej,
 • powołanie Komisji Skrutacyjnej,
 • zgłaszanie kandydatów do zarządu i do komisji rewizyjnej,
 • wybór nowych władz,
 • projekt certyfikacji dla pilotów wycieczek,
 • dyskusja,
 • prelekcja Zygmunta Kruczka – „Japońska majówka”,
 • zamknięcie zebrania

Zapraszamy wszystkich członków stowarzyszenia oraz osoby deklarujące przystąpienie do Małopolskiego Stowarzyszenia Pilotów Wycieczek.


VIII Forum Pilotażu i Przewodnictwa – Warszawa, 7–9 grudnia 2012 r.

Polska Federacja Pilotażu i Przewodnictwa i Polskie Stowarzyszenie Pilotów Wycieczek Zagranicznych, przy współudziale Stowarzyszenia Pilotów i Podróżników SADHU, a także Warszawskiego Oddziału Przewodników PTTK mają zaszczyt zaprosić na VIII Forum Pilotażu i Przewodnictwa, które odbędzie się w Warszawie w dniach 7–9 grudnia 2012 r.

W tym roku obrady Forum będą koncentrować się na tematyce deregulacji zawodów pilota wycieczek i przewodnika turystycznego w świetle propozycji rządowych i stanowiska środowiska w tej sprawie. Przedmiotem dyskusji stanie się też kwestia konsekwencji ewentualnego przyjęcia nowych uregulowań prawnych. Sesja Forum odbywać się będzie w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki przy ulicy Elektoralnej 12 w dniach 7 i 8 grudnia 2012 r. 9 grudnia przewidziane jest zwiedzanie Warszawy i okolic dla wszystkich chętnych uczestników Forum. Do udziału w Forum zapraszamy pilotów, przewodników turystycznych, organizatorów turystyki oraz pracowników samorządowej administracji turystycznej z całego kraju. Materiały przedstawione na VIII Forum zostaną wydane w formie monografii przez wydawnictwo PROKSENIA z Krakowa.

Pobierz ramowy program, kartę uczestnictwa i zamówienie hotelu... Pobierz ramowy program, kartę uczestnictwa i zamówienie hotelu...

Baza danych pilotów wycieczek i rezydentów biur podróży!

Miło nam poinformować, że z dniem 1 czerwca 2009 r. uruchomiliśmy bazę danych o pilotach wycieczek i rezydentach biur podróży, skierowaną do organizatorów turystyki. Naszym celem jest z jednej strony umożliwienie pracodawcom szybkiego kompletowania wykwalifikowanej kadry turystycznej, a z drugiej ułatwienie podjęcia pracy przez pilotów i rezydentów zrzeszonych w naszym stowarzyszeniu.
Ze względu na koszty założenia, utrzymania i aktualizowania bazy, za umieszczenie w niej swoich danych pobierana jest jednorazowa opłata w wysokości 30,- zł, płatna w biurze Wydawnictwa "Proksenia" w Krakowie przy ul. Sarego 23/2 lub przelewem na konto Wydawnictwa, które sponsoruje działalność stowarzyszenia:

 • nr konta - Kredyt Bank S.A. I O/Kraków 95 1500 1142 1220 6033 2733 0000.

Pilotów zainteresowanych promowaniem swoich usług prosimy o przesłanie mailem stosownych danych wraz z aktualnym zdjęciem oraz dokonania powyższej opłaty.


Bądź na bieżąco!

Aktualne informacje i komunikaty dla pilotów wycieczek i rezydentów biur podróży:

 • terminy kursów i egzaminów,
 • dostępne szkolenia,
 • imprezy organizowane przez stowarzyszenie,
 • lista pomocnych publikacji i podręczników,
 • kumunikaty dla członków stowarzyszenia.

Aby ułatwić komunikację informacje zostały podzielone na dwie strefy:Valid XHTML 1.0 Transitional